BTC Nasıl Alınır? Bitcoin Nasıl Alınır Adım Adım Anlatım

ABD: Bitcoin ile vergi ödemelerine izin vereceğini duyurdu

ABD: Bitcoin ile vergi ödemelerine izin vereceğini duyurdu

Kamu kayıtlarına göre, Arizona Senatosu 8 Şubatta, devlet sakinlerinin vergilerini kripto para birimleri ile ödemelerine izin vermek için bir yasa tasarısını onayladı.Kripto para birimlerini vergi ödeme için etkinleştirmeyi planlayan Senato Bill 1091, 10 Ocak 2018’de tanıtıldı ve Senato Finans Komitesi tarafından 24 Ocakta 4-3 oyla kabul edildi. 8 Şubat’ta Senato, 16-13’lik bir fark, bir oy hakkı yok.

Tasarı şimdi Arizona’nın Temsilciler Meclisine gönderilmiştir.

Tasarı kabul edilirse, Arizona, kamuya açıklanacak kayıtlarda belirtildiği üzere, ABD’de şifreli eşya verme vergi ödemelerini 2020 yılına kadar kabul eden ilk devlet olur. Tasarı, devletin vergi mükelleflerinin “Bitcoin, Litecoin veya bölüm tarafından tanınan, elektronik eşler arası sistemleri kullanan başka bir kriptokrasi gibi bir ödeme ağ geçidi” kullanmasına izin verecek.

Tasarıya göre, Arizona Department of Revenue, “vergi ve herhangi bir faiz ve ceza” için kripto ödemeleri üzerine, kripto para ödemelerini 24 saat içinde ABD doları’na çevirmekle yükümlü olacak.

Tasarıda birlikte çalışılan Arizona Devlet Cumhuriyetinden Sorumlu Jeff Weninger, vergi önleminin devletin bir “gelecekte blok zincir ve dijital para birimi teknolojisi” merkezi haline getirmek istediğini söyledi. Vergi tasarısına değinen Weninger, bu hafta Fox News’a şunları söyledi:

“Çalışmakta olduğumuz, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki herkese ve muhtemelen dünya genelinde bir sinyal gönderen, Arizona’nın gelecekte blok zincir ve dijital para birimi teknolojisi için yer olacağına dair bir fatura belgesinden biridir. .”

2017 yılının Eylül ayında  Chiasso belediyesinin İsviçre sakinlerini Zug liderliğindeki Ocak 2018 tarihinden itibaren Bitcoin’de vergi ödemesine izin vereceğini bildirdi.

Posted in Genel